• Pierwsze zajęcia

• Być jak Ignacy - to program edukacyjny dla szkół podstawowych, którego Organizatorem jest Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowania pamięci o wybitnych polskich naukowcach i wynalazcach. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i polega na przeprowadzeniu zajęć w kole naukowym na podstawie scenariuszy. Zajecia odbywają się z wykorzystaniem gier dydaktycznych, zabaw ruchowych, doświadczeń i pracy z tekstem.

Do programu przystąpiło szkolne koło naukowe "Protonki i elektroniki" złożone z 16 uczniów klasy IV. Za nami pierwsze zajęcia poświęcone cząstkom elementarnym i chemii w życiu człowieka. Na zajęciach uczniowie poznali takie pojęcia jak atom, pierwiastek, kwasy i zasady oraz poznali podstawowe informacje o Marii Skłodowskiej-Curie i Nagrodzie Nobla. Dzieci miały okazję poznać podstawowe szkło i sprzęt laboratoryjny, przeprowadzili swoje pierwsze doświadczenie - badanie odczynu roztworu i nieskomplikowany eksperyment chemiczny "Wulkan energii".

Zajęcia są bardzo emocjonujące, kończą się efektem WOW i cieszą się dużą sympatią uczniów.