Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy włączyli się w zbiórkę karmy na rzecz Stowarzyszenia "Psia Przystań" w Lidzbarku. Cieszymy się, że los zwierząt nie jest Wam obojętny. Dziękujemy
Zbiórka karmy na rzecz Stowarzyszenia "Psia Przystań" w Lidzbarku
Światowy Dzień Pluszowego Misia
- 4
„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” słowa tej piosenki
świetnie
podsumowują dzisiejszy dzień czyli Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Kto z nas nie ma lub nie miał pluszowego misia? Pluszowy miś to przecież nie tylko dziecięca zabawka ale przede wszystkim przytulanka, powiernik dziecięcych sekretów, pocieszyciel i towarzysz.
Miś, szczególnie ten mięciutki, pomaga przełamać lęki, działa uspakajająco, wspiera budowanie relacji i pobudza wyobraźnie.
Z okazji tego święta w bibliotece szkolnej zorganizowano misiową wystawę. Zaangażowanie dzieci, w organizację ekspozycji, przerosło nasze oczekiwanie. Na wystawie znalazły się przytulanki wszelkich rozmiarów – duże, małe i całkiem maleńkie. Wielką radość i zachwyt wywołały przyniesione przez dzieci misie z lat dziecięcych rodziców a nawet dziadków. Na wystawie znalazły się pluszaki nawet 45 letnie.
Tak przygotowaną wystawę chętnie z zaciekawieniem oglądały zarówno przedszkolaki, uczniowie klas I-III jak i ich starsi koledzy. Wspólnie wybraliśmy największego, najmniejszego i najstarszego misia. Młodzi czytelnicy, odwiedzający dziś bibliotekę otrzymali misiowe kolorowanki.
Grupy najmłodszych przedszkolaków, misiowe wystawy przygotowały w swoich salach.
Pozostając w tematyce dzisiejszego święta, zapraszamy we wtorek do świetlicy szkolnej o 12.45 na warsztaty „Miś ze skarpetki”, na których wykonamy własnoręcznie skarpetkowego misia.
Dyskoteka andrzejkowa
24 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Samorząd Uczniowski zadbał o muzykę i wspólną zabawę z wróżbami. Wszyscy wspaniale się bawili.
Alfik 2022 r.
XXVI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Religijnej FERA 2022
XXVI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Religijnej FERA 2022 za nami. Duży wysiłek, wiele pracy włożonej w przygotowania i ogromna konkurencja. 500 uczestników we wszystkich kategoriach konkursowych i wiekowych wzięło udział w tegorocznym przeglądzie.
Nasi uczniowie prezentowali swoje prace w konkursie plastycznym, fotograficznym oraz wokalnym w kategorii soliści i chóry.
Gratulujemy Julii Dembskiej za zajęcie II miejsca
w konkursie fotograficznym w kat kl 7-8
Oraz Chórowi za zdobycie III miejsca
Program edukacyjny - ,,Być jak Ignacy"
Być jak Ignacy - to program edukacyjny dla szkół podstawowych, którego Organizatorem jest Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowania pamięci o wybitnych polskich naukowcach i wynalazcach. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i polega na przeprowadzeniu zajęć w kole naukowym na podstawie scenariuszy. Zajecia odbywają się z wykorzystaniem gier dydaktycznych, zabaw ruchowych, doświadczeń i pracy z tekstem.
Do programu przystąpiło szkolne koło naukowe "Protonki i elektroniki" złożone z 16 uczniów klasy IV. Za nami pierwsze zajęcia poświęcone cząstkom elementarnym i chemii w życiu człowieka. Na zajęciach uczniowie poznali takie pojęcia jak atom, pierwiastek, kwasy i zasady oraz poznali podstawowe informacje o Marii Skłodowskiej-Curie i Nagrodzie Nobla. Dzieci miały okazję poznać podstawowe szkło i sprzęt laboratoryjny, przeprowadzili swoje pierwsze doświadczenie - badanie odczynu roztworu i nieskomplikowany eksperyment chemiczny "Wulkan energii".
Zajęcia są bardzo emocjonujące, kończą się efektem WOW i cieszą się dużą sympatią uczniów.
Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki #szkoładohymnu 🇵🇱
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
- 3
,,Dzisiaj wielka jest rocznica – 11 listopada.
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wieczności Polska składa.”
10 listopada społeczność szkolna zebrała się na uroczystości z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie od udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła do hymnu”. Akcja ma na celu wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości o symbolicznej godzinie 11.11, która nawiązuje do daty 11 listopada 1918 roku. Dzień ten uwieńczył 123-letnie dążenia kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości.
Następnie wysłuchaliśmy pieśni z okresu I wojny światowej, "Przybyli ułani", "Piechota" i "Pierwsza Brygada" w wykonaniu uczniów 4 i 5 klas.
I GMINNY KONKURS WOKALNY ,,KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY!”
,, Bądźmy dumni z naszej Ojczyzny, bądźmy dumni,
że jesteśmy Polakami!”
Za nami I edycja gminnego konkursu, zorganizowanego przez naszą szkołę. Zaproszenie do udziału przyjęły: SP w Bryńsku i SP w Słupie. Konkurs ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych oraz obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i jest przeznaczony dla uczniów klas I – III. Jury w składzie: p. Małgorzata Waleszkowska, p. Irena Leszczewicz, p. Edyta Marszak i p. Maria Przybysz – Giżyńska wyłoniło zwycięzców:
I miejsce Aneta Domagalska – klasa II SP w Słupie
II miejsce Amelia Babska – klasa III SP w Bryńsku
III miejsce Natalia Antkiewicz – klasa III SP w Starym Dłutowie
Wyróżnienia:
Łukasz Stawicki – klasa II SP w Starym Dłutowie
Joanna Pingot – klasa II SP w Bryńsku
Gabriela Mierzyńska – klasa III SP w Słupie
Antonina Małkowska – klasa I SP w Starym Dłutowie
Gratulujemy występów wszystkim uczestnikom, a naszym gościom dziękujemy za przybycie. Do zobaczenia za rok.
7
W domu w przedszkolu w szkole z Bogiem
- 13
4 listopada przedszkolaki uczyły się modlitwy: Znak Krzyża, wspólnie ułożyli piękny Krzyż z klocków i pomodliliśmy się. Bardzo dziękuję dzieciom za wspólną zabawę z Panem Bogiem.
Archiwum Aktualności