• OTK 2022

• OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY 2022

W październiku nasza szkoła wzięła  udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. Jest to wydarzenie, które ma na celu propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcanie do planowania kariery zawodowej. Tegoroczna edycja odbywała się w dniach 17 – 24.10.2022r. na Warmii i Mazurach pod hasłem: ,,Równowaga psychiczna we współczesnym świecie – Moc jest w nas: uwierz w siebie i zadbaj o siebie”.

W naszej szkole odbyło się wiele różnorodnych działań, które miały na celu zachęcić uczniów do dbania o swój dobrostan psychiczny i fizyczny na każdym etapie edukacyjnym:

1. oddziały przedszkolne – ,,Śniadanie dla przedszkolaka” – poranna dawka energii by mózg i ciało pracowało efektywnie; ,,Joga dla dzieci” – wzmocnienie ciała; ,,Szczęśliwa rodzina = Szczęśliwe dziecko – prace plastyczne;

2. klasy I – III – ,,Wierzę w swoje możliwości – wykonuję zawód żołnierza (z wizytą w wojskowej jednostce chemicznej w Brodnicy; ,,Zawodowy rodzic” – spotkanie ze strażakiem PSP w Działdowie; ,,Wierzę w siebie, dlatego chcę zostać…” – prace plastyczne ;

3.  klasy IV – VI – plakaty:

- Jak dbać o zdrowie psychiczne? – klasa IV;

- Pozytywne skutki pracy dla zdrowia psychicznego – klasa V;

- Dobrostan psychiczny kluczem do sukcesu – klasa VI.

4. klasy VII –VIII:

- seminaria ,,Moc jest w nas – jak zadbać o swoje  zdrowie psychiczne?”.