- Cele przedsięwzięcia
- Początek roku szkolnego
- Narodowe czytanie "Wesela"
- Wycieczka do Warszawy
- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
- "Samorządy mają głos" - wybory do SU
- Pasowanie na uczniów klasy pierwszej
- Dzień Papieski
- Święto Niepodległości
- Konkurs Wiedzy o Powiecie Działdowskim
- Wycieczka do Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego
- Szlachetna Paczka
- Wigilia szkolna
- Dzień babci i dziadka
- Wieczór kolęd
- Dzień niezapominajki
- Św. Stanisław Kostka
- Festiwal Pieśni Marjnych
- Dzień Patrona i Europy
- Wycieczka do Torunia
- "Jak nie czytam jak czytam"
- Opieka nad grobami żołnierzy
- Zlot Szkół Sienkiewiczowskich
- Wyjazd wakacyjny
Wycieczka do Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego
INTERAKTYWNE MUZEUM PAŃSTWA KRZYŻACKIEGO W DZIAŁDOWIE
Interaktywne Muzeum Państwa krzyżackiego w Działdowie oferuje formę edukacji rozwijającą aktywną ciekawość, poprzez poznawanie przeszłości wykorzystując do tego nowoczesną technikę. Na multimedialnych ekranach dotykowych i projekcjach animacji zwiedzający mogą prześledzić dzieje zakonów rycerskich, głównie krzyżackiego, makiety zamków, animacje bitew, technikę i strategię wojen oraz tajniki kuchni zamkowej, rzemiosł, życia codziennego mieszkańców zamków i miast. Wszystko to w kontekście oryginalnych zabytków z dziejów Działdowszczyzny i terenów Państwa Krzyżackiego. Jego głównym zadaniem jest upowszechnianie wiedzy o tym okresie historii regionu, w którym istniało Państwo Zakonu Krzyżackiego.
Dzięki przyjaznemu charakterowi dla dzieci i młodzieży i opracowaniu tekstów na stanowiskach w sposób łatwy do przyswojenia i zapamiętania, jest to miejsce atrakcyjne dla młodego pokolenia. W związku z tym nasi najmłodsi uczniowie wybrali się, zobaczyć te atrakcje na własne oczy i odbyć interaktywną podróż przez średniowiecze.
Najpierw uczniowie wysłuchali i zobaczyli na multimedialnych ekranach historię regionu i Zakonu Krzyżackiego, a następnie udali się na poddasze muzeum, gdzie mogli ,,dotknąć” historii. Na własnej skórze odczuli, jak to jest być zakutym w dyby, jak czuli się rycerze zakonni w swoich strojach, czy hełm był wygodny. Zdjęcia pokazują jak bardzo taka historia naszym uczniom się podobała i zachęciła do dalszego zdobywania wiedzy o regionie.