- Cele przedsięwzięcia
- Początek roku szkolnego
- Narodowe czytanie "Wesela"
- Wycieczka do Warszawy
- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
- "Samorządy mają głos" - wybory do SU
- Pasowanie na uczniów klasy pierwszej
- Dzień Papieski
- Święto Niepodległości
- Konkurs Wiedzy o Powiecie Działdowskim
- Wycieczka do Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego
- Szlachetna Paczka
- Wigilia szkolna
- Dzień babci i dziadka
- Wieczór kolęd
- Dzień niezapominajki
- Św. Stanisław Kostka
- Festiwal Pieśni Marjnych
- Dzień Patrona i Europy
- Wycieczka do Torunia
- "Jak nie czytam jak czytam"
- Opieka nad grobami żołnierzy
- Zlot Szkół Sienkiewiczowskich
- Wyjazd wakacyjny
Dzień Patrona i Europy
DZIEŃ PATRONA I DZIEŃ EUROPY30 maja 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona , którym jest Henryk Sienkiewicz. Celem tej uroczystości było przypomnienie wiedzy o życiu i twórczości tego wielkiego Polaka. Powieściopisarz, nowelista, dziennikarz, publicysta. Pierwszy polski laureat Nagrody Nobla, wielbiony przez pokolenia rodaków za budzenie poczucia narodowej wspólnoty i patriotycznego ducha.
Uczniowie przygotowali inscenizację, podczas której przenieśli widzów do Szwecji, w 1905 roku. Zaprezentowali ważne – dla pisarza i jego rodaków – wydarzenie: wręczenie Nagrody Nobla. Piątoklasiści zacytowali ważny fragment przemówienia twórcy polskiej literatury, który podkreślił, że nagroda ta, to dowód ,,życia i triumfu” Polski będącej nadal pod zaborami. Dowiedzieliśmy się, w jakich okolicznościach nastąpiła ta uroczystość i jaki miała przebieg. A przede wszystkim, jak była ważna dla Polaków, ze względu na naszą sytuację polityczną – utrata własnego państwa i walka o jego odzyskanie.
Chcąc podkreślić i przypomnieć o przynależności Polski do Unii Europejskiej obchodziliśmy również Dzień Europy, który przypada na 09 maja. Został on ustanowiony na pamiątkę utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali 09 maja 1950 roku. To dzień, w którym świętujemy pokój i jedność w Europie. Uczniowie klas IV szkoły podstawowej do III gimnazjum zaprezentowały w formie wybrane przez siebie kraje należące do wspólnoty. Zawierały one najistotniejsze informacje dotyczące danego państwa, a wybrani przedstawiciele poszczególnych klas, fachowo i w sposób żartobliwy, dokonali prezentacji. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy III A: Gracjan Kościński i Bartosz Lamtych.