SCENARIUSZ 2
Scenariusz zajęć rewalidacyjnych
Nauczyciel: Agata BartnikowskaUczennica: xxxxx
klasa: xxxx
Czas: 60 min.
Temat: Ćwiczymy umiejętności matematyczne.
Cel główny:
- doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej;
- doskonalenie koncentracji i uwagi;
- utrwalanie matematycznych umiejętności;
- wzmacnianie poczucia własnej wartości;
Uczeń:
- doskonali proste obliczenia matematyczne;
- rozwija orientację przestrzenną;
- ćwiczy orientację wzrokowo-ruchową;
- ćwiczy logiczne myślenie;
- rozwija spostrzegawczość i pamięć;
Metody: słowna, pokazowa, działań praktycznych
Formy: indywidualna
Środki dydaktyczne: tablica interaktywna, laptop, obrazki z emotinonami, gry planszowe (Uno, Cukierki, Mistakos i in.)
Przebieg zajęć:
- Powitanie i czynności organizacyjne: przedstawienie planu zajęć, określenie, co będziemy robić na zajęciach, podanie ilości zadań, określenie nastroju za pomocą emotikonów przedstawiających emocje.
- Gra „Znajdź 10 różnic”. Uczennica wyszukuje 10 różnic na dwóch pozornie takich samych obrazkach wyświetlonych na tablicy interaktywnej. Zaznacza je.
- Gra „Memory”. Uczennica z wykorzystaniem tablicy interaktywnej odkrywa pary obrazków, zapamiętuje je i wyszykuje kolejno pary.
- Quiz obrazkowy. Uczennica dopasowuje nazwy kwiatów do obrazka przeciągając palcem odpowiednio ramki.
- Zabawa matematyczna „Puzzle” z wykorzystaniem laptopa i zabawy interaktywnej. Uczennica rozwiązuje działania matematycznie, dodawanie w zakresie 100. Każda dobra odpowiedź odkrywa fragment obrazka.
- Zakończenie zajęć. Podziękowanie, pochwałą za dobrą pracę
i zaangażowanie. W nagrodę uczennica wybiera grę planszową, w którą zagra z nauczycielem.