Najstarsza grupa w szkole: klasy 7 i 8, obejrzeli spektakl "Powód do życia" przedstawiał historię młodej, zamkniętej w sobie dziewczyny o imieniu Luiza, która niedawno straciła matkę w wypadku samochodowym. Śmiertelne zdarzenie spowodował chłopak będący pod wpływem narkotyków. Mama była dla Luizy najważniejszą osobą na świecie a jej śmierć zmieniła postrzeganie świata przez nastolatkę. Dziewczyna straciła pewność siebie, zaczęła stronić od rówieśników, unikać wspólnych spotkań. Pewnego dnia Luiza została zaproszona na randkę przez popularnego i lubianego przez wszystkich Sebastiana. Pomyślała, że może znowu stanie się wesołą nastolatką a jej życie nabierze nowych barw. Niestety chłopak okazał się być tylko egoistycznym pyszałkiem. Gdy załamana wróciła do domu nie spotkała się ze wsparciem ojca, ponieważ ten był mocno zajęty pracą. W odczuciu Luizy tata sprawia wrażenie jakby się dla niego nie liczyła a wszystkie sprawy są ważniejsze od jej problemów. Smutek, który dręczy dziewczynę, doprowadzał ją co wieczór do myśli samobójczych. Pewnego wieczoru w pokoju Luizy pojawia się "tajemniczy gość", który pokazał naszej bohaterce dlaczego warto żyć, nie poddawać się w trudnych sytuacjach oraz jak radzić sobie z codziennymi problemami. Gość zabrał Luizę w podróż, aby lepiej zrozumieć swojego ojca, który stara się trzymać córkę z dala od swoich problemów związanych z pracą. Luiza zobaczyła też Sebastiana w zupełnie innym świetle oraz pozna tajemnice, którą chłopak skrywa przed wszystkimi.
Natomiast klasy: 4,5,6 obejrzeli przedstawienie pt.: "Internetowa afera" opowiadające historię Marcina, chłopaka który pochodzi z tak zwanej dobrej rodziny. W związku z wysoką pozycją społeczną i materialną rodziców Marcin wzbudza u rówieśników skrajne emocje. Pierwszą grupę stanowią jego zwolennicy, przez których jest lubiany i uważany za klasowego lidera. Druga grupa uważa go za aroganckiego manipulanta, który siłą wymusza poparcie uczniów słabszych, inaczej myślących. Dzięki tej pierwszej grupie Marcinowi wydaje się, że jest najważniejszy w szkole i może wszystkim rozkazywać. Jeżeli ktoś się mu sprzeciwi w krótkim czasie mocno tego pożałuje. Pewnego dnia do szkoły przyszła nowa, bardzo inteligentna dziewczyna o imieniu Ania. Nowa uczennica jest ładna, bezpośrednia i ma swoje zdanie. Od razu zwróciła uwagę Marcina, który kilka razy po lekcjach proponuje jej wspólny spacer. Ania jest asertywna i nie reaguje tak jak większość dziewczyn z jej klasy. Odmawia nie tylko spacerów, ale również popołudniowych spotkań w skateparku, na których pod dyktando Marcina i jego kilku kumpli, młodzi ludzie przymuszani są do picia piwa i palenia papierosów. Nierzadko nagrywają również niecenzuralne, kompromitujące filmiki które umieszczają później na portalach społecznościowych. Chłopak, nie mogąc się pogodzić z zaistniałą sytuacją , postanawia napisać anonimowe posty w internecie o Ani i jej mamie. Informacje są bardzo kłamliwe i obraźliwe a plotki szybko się rozchodzą się po całej szkole. Sytuacja powoduje, że na Ani i jej mamie koncentruje się uwaga całego miasteczka. Jednak w związku z tym, że w internecie tak naprawdę nikt nie jest anonimowy szybko wychodzi na jaw, że Marcin jest autorem tych kłamstw. Wtedy do akcji wkraczają dwie kobiety. Pierwsza to bardzo surowa i stanowcza mama Marcina, która dosadnie tłumaczy synowi jak złe było jego zachowanie, bojąc się jednocześnie skierowania sprawy na policję przez rodziców Ani, druga to bardzo przyjazna i wyrozumiała Pani Dyrektor, która oczekuje od Marcina skruchy i naprawienia wyrządzonej krzywdy.
Najmłodsi członkowie naszej szkoły , klasy: o-3 obejrzeli widowisko pt.: „ Magiczne słowa”, które zabiera widzów w tajemniczą podróż do świata magii i czarów. Podróż ta ma na celu rozbudzenie w widzu dziecięcej kreatywności oraz wyobraźni, którą we współczesnym świecie "zabijają" urządzenia elektroniczne typu smartfony czy tablety. Spektakl uczy szacunku do osób starszych, prawdomówności i uczciwości. Porusza temat wybaczania oraz potrzebę naprawienia wyrządzonych krzywd. Do bajki o podstępnym Czarnoksiężniku przez przypadek trafia rodzeństwo. Zły mag rzuca na nie ortograficzne czary. Jest to kara za nieposłuszeństwo wobec rodziców i oddalenie się z placu zabaw bez osoby dorosłej.
Z przedstawienia dzieci dowiedieli się, że warto wspierać się nawzajem i pomagać sobie w trudnych chwilach.
Po każdym przedstawieniu prowadzący przeprowadził z uczniami pogadankę z zakresu profilaktyki przemocy. Uświadomił uczniom, że jeżeli mają problemy i nie potrafią ich sami rozwiązać, zawsze mogą liczyć na pomoc osoby dorosłej, zawsze warto rozmawiać.