• W DOMU, W PRZEDSZKOLU, W SZKOLE Z BOGIEM

• Projekt edukacyjny: W DOMU, W PRZEDSZKOLU, W SZKOLE Z BOGIEM. Pierwsze zadanie wykonane - Mój Anioł Stróż. Każdy przedszkolak stworzył własnego aniołka. Dzieci bardzo dzielnie pracowały i udało się. Na koniec zajęć wspólnie odmówiliśmy modlitwę do Anioła Stróża.

• Spotkanie z Policjantem

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem.  Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasi uczniowie z zaciekawieniem słuchali i zadawali właściwe pytania poszerzając swoją wiedzę. Pan Policjant mówił o sposobach poruszania się na rolkach, wrotkach i hulajnogach oraz podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

• AGRESJA ZSRS NA POLSKĘ

•  W wyniku zawartego pomiędzy III Rzeszą a Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich paktu Ribbentrop-Mołotow 17 września 1939 r. Armia Czerwona przekroczyła granice Polski.

Do ataku Sowieci użyli 600 tys. żołnierzy  z jednostek wojskowych, 4700 czołgów i 3300 samolotów. Pierwszy atak sowiecki wymierzony został  w strażnice Korpusu Ochrony Pogranicza.

Już od momentu przekroczenia granicy Sowieci dopuszczali się zbrodni na obywatelach polskich, zwłaszcza na ziemianach, osadnikach wojskowych i przedstawicielach administracji państwa polskiego. Prześladowaniom poddano także żołnierzy polskich. Okupacja radziecka oznaczała dla polskich obywateli bezwzględny terror. Wśród represji zastosowanych przez Sowietów znalazły się aresztowania, zsyłki do łagrów, deportacje, Zbrodnia Katyńska. Bilans sowieckiej okupacji do dziś nie jest do końca znany.

• 83. rocznica wybuchu II wojny światowej

• Rankiem, 1 września 1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny

przekroczyły granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając II wojnę światową – największy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości.

W celu uczczenia pamięci o tym wydarzeniu uczniowie wraz z wychowawcami klas wykonali gazetki ścienne.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września o godzinie 10.00 rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023. Dyrektor szkoły – Pani  Małgorzata Waleszkowska powitała grono pedagogiczne, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów, a w szczególności przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej, którzy rozpoczynają nowy etap edukacji. Pani Dyrektor poinformowała wszystkich o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole, przedstawiła wychowawców poszczególnych grup oraz  wytyczne na nowy rok szkolny. Odczytany został również list Ministra Edukacji i Nauki.

W uroczystościach udział wziął: Pan Janusz Bielecki–zastępca Burmistrza Miasta Lidzbark, który powitał nową Panią Dyrektor Małgorzatę Waleszkowską oraz podziękował za  trzyletnią współpracę Pani Katarzynie Trzcińskiej –Raczkowskiej.

Podczas apelu uczciliśmy również  83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Pani Dyrektor przemówienie zakończyła życzeniami dobrego, bezpiecznego, pełnego sukcesów edukacyjnych i wychowawczych nowego roku szkolnego.

Uroczysty apel poprzedziła Msza Święta w miejscowym kościele koncelebrowana przez Ks. Krzysztofa Kowalskiego w intencji uczniów, ich rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły.