• Srebro w turnieju piłkarskim dziewcząt o puchar Burmistrza

• W dniu dzisiejszym ( 21 marca ) na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Starym Dłutowie odbył się Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Lidzbark Pana Macieja Sitarka. W turnieju wystąpiły drużyny ze SP Dłutowo, SP 1 Lidzbark, SSP Tylice i SP Kurzętnik. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym raz 15 minut. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z SP 1 Lidzbark, które wygrały wszystkie mecze. Na drugim miejscu uplasowały się dziewczęta z SP Dłutowo, trzecia lokata przypadła piłkarkom z Tylic, a czwarte miejsce wywalczyła drużyna z Kurzętnika. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy. Drużyny dodatkowo za zajęcie miejsc I - III  otrzymały pamiątkowe medale, oraz nagrody indywidualne. Podsumowania turnieju i wręczenia nagród dokonała dyrektor szkoły w Dłutowie Pani Małgorzata Waleszkowska. Turniej przebiegł w miłej i sportowej atmosferze.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I m - SP Lidzbark

II m - SP Dłutowo

III m - SSP Tylice

IV m - SP Kurzętnik

Królowa strzelczyń -  Amelia Grochowalska SP 1 Lidzbark

Najlepsza zawodniczka - Antonina Domżalska SSP Tylice

Najlepsza bramkarka - Kinga Zdunek SP Dłutowo

Skład SP Dłutowo: Kinga Zdunek, Oliwia Margalska, Patrycja Piątkowska, Julia Gołosz, Julia Cejman, Amelia Miranowska, Lena Cegiełka, Marysia Pydynkowska, Weronika Cegiełka, Julia Redmer - opiekun Zbigniew Cegiełka.

• Maraton piłkarski w halowej piłce nożnej pamięci Wacława Wasieli

• W dniu dzisiejszym (15 marca) na hali MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbył się kolejny maraton piłkarski w halowej piłce nożnej pamięci Wacława Wasieli. W turnieju tym zagrało 8 drużyn chłopców  z rocznika 2012 i młodsi. Turniej podzielono na dwa etapy. W pierwszej fazie  drużyny zagrały  mecze w grupach systemem każdy z każdym raz 10 min. Po rozegraniu fazy zasadniczej zespoły w drugiej części turnieju grały o miejsca. Nasza drużyna po rozegraniu wszystkich spotkań grupowych uplasowała się na trzecim miejscu w grupie A i w ogólnym rozrachunku pozostało granie o V miejsce. Nasi zawodnicy walczyli dzielnie z drużyną z SP Kurzętnik, która minimalnie okazała się lepsza w stosunku 2:3. Ostatecznie uplasowaliśmy się na 6 miejscu w całym turnieju. Organizatorzy podsumowując  turniej zaskoczyli mile  wszystkich uczestników. Pojawił się gość specjalny, znany piłkarz, 27 krotny reprezentant drużyny narodowej, a obecnie trener Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie Damian Łukasik. Pan Damian krótko podsumował turniej  oraz wręczył wszystkim drużynom puchary i medale. Serdecznie dziękujemy  za zaproszenie na turniej Panu Robertowi Wasieli, Panu Mirkowi Urbanowskiemu, całej ekipie fundacji, dyrektorowi MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim, oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do stworzenia tak fajnej i przyjacielskie imprezy . Wielkie dzięki !!!

Drużyna SP Dłutowo:

Antek Olszewski (br), Filip Dramiński (br), Filip Kwitkowski, Filip Kacprzak, Filip Kaczmarkowski, Staś Ławicki, Michał Bartnikowski, Sebastian Podgórski, Adam Wieczorek, Kornel Mendalka (kpt) - opiekunowie Krzysztof Sadowski, Zbigniew Cegiełka.