• #ŚwiatowyDzieńZespołuDowna

• #PoznajZrozumNieOceniaj
            #WszyscyJesteśmyRóżniLeczTakSamoWażni

21. Marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły odbyli lekcje wychowawcze i pogadanki, podczas których poszerzyli swoją wiedzę na temat problemów ludzi dotkniętych tą chorobą.

• Bezpiecznie na wsi.

• 24 marca 2023 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela placówki KRUS. Podczas spotkania uczniowie klas I-III uświadomili sobie wiele niebezpieczeństw, na jakie mogą natrafić podczas pomocy rodzicom w gospodarstwie rolnym. Dzieci z uwagą obejrzały film, który stał się inspiracją do rozmowy.

Mamy nadzieję, że nasze dzieci wiedząc o zagrożeniach, z większa odpowiedzialnością będą pomagały rodzicom.

• GMINNE ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

• W dniu 17 marca w siedzibie OSP Lidzbark odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas 1-4 byli to: Korneliusz Mendalka, Krystian Stempka i Filip Dramiński. Kategorię klas 5-8 reprezentowali: Michał Błaszkiewicz, Jakub Naworski i Mateusz Uciński. Nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki. W młodszej kategorii 1 miejsce zajął Kornel Mendalka, 2 miejsce wywalczył Krystian Stempka a Filip Dramiński przegrał 3 miejsce dopiero w dogrywce. W starszej kategorii Michał Błaszkiewicz też przegrał 3 miejsce w dogrywce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Kornel i Krystian będą naszą szkołę reprezentowali w etapie powiatowym.

• Złoto dziewczyn w maratonie piłkarskim W. Wasieli

• W piątek 17 marca w hali OSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbył się kolejny maraton piłkarski pamięci Wacława Wasieli  w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców z rocznika 2008 - 2009 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny. W turnieju damskim wystąpiło 5 zespołów. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym . Dziewczęta w tym turnieju zagrały koncertowo. 3 zwycięstwa, jeden remis, nie tracąc ani jednej bramki.  Dodatkowo Martyna Rynkowska została najlepszą bramkarką turnieju. Drużyna otrzymała złote medale, puchar, dyplom i słodki upominek od organizatorów turnieju. Dzięki wielkie dla Pana Roberta Wasieli i Pana Mirosława Urbanowskiego za zaproszenie.

Skład zespołu: Martyna Rynkowska (br), Michalina Duda, Roksana Kaczmarkowska, Oliwia Anuszewska, Marta Dobrzyniecka, Justyna Piątkowska, Ola Podgórska - opiekun Zbigniew Cegiełka.

• Maraton piłkarski pamięci W. Wasieli

• W dniu dzisiejszym na hali MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbył się I  maraton piłkarski pamięci Wacława Wasieli. Dziś zagrały dziewczęta z rocznika 2010 i młodsze w ramach Igrzysk Dzieci. Hala MOSiR zgromadziła 12 zespołów. W pierwszej fazie drużyny zostały podzielone na 3 grupy po 4 zespoły. Mecze w grupach rozegrano systemem każdy z każdym raz 8 min. Do drugiej fazy awansowały po 2 najlepsze zespoły z każdej grupy. 1   zagrały w finale A o miejsca 1-3, a 2 w finale B o miejsca 4-6. Nasz zespół nie wyszedł z grupy do dalszej fazy i uplasował się w przedziale 7-12. Dziewczęta po mimo braku awansu do dalszych gier zagrały  przyzwoicie. Należy nadmienić iż trafiliśmy do najtrudniejszej grupy i był to nasz pierwszy tak duży turniej . Dziewczyny walczyły dzielnie, zdobyły cenne doświadczenie  grając z silniejszymi przeciwniczkami. Była to dobra lekcja futbolu, która miejmy nadzieję zaowocuje w kolejnych występach naszej drużyny.

Dziewczyny zagrały w składzie:

Amelia Gorczyca (br), Julia Cejman, Julia Gołosz, Julia Redmer, Amelia Miranowska, Patrycja Piątkowska, Weronika Cegiełka, Kinga Zdunek, Amelia Antkiewicz, Martyna Mazurkiewicz- opiekun zespołu: Zbigniew Cegiełka, asystent - Paweł Nędzi.

• NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

• ,,Sens walki powinien być mierzony nie jej szansami na zwycięstwo, lecz wartościami, w obronie których została podjęta.”

prof. Henryk Elzenberg

01 marca obchodzimy, ustanowiony przez Sejm RP, Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Byli oni żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i jej podporządkowaniu ZSRS.

Społeczność naszej szkoły uczciła ich pamięć i poświęcenie w walce o wolną i demokratyczną Polskę biorąc udział w Szkolnym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.