• „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

• 22 lutego uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w ciekawej lekcji bibliotecznej. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o drodze książki z wydawnictwa do czytelnika - dawniej i dziś. Omówiła rozmieszczenie poszczególnych książek w bibliotece i ich przeznaczenie. Dzieciaki zastanawiały się, dlaczego warto odwiedzać bibliotekę i poznały prośby książki. W części praktycznej uczniowie wykonali kolorową zakładkę do książki w formie Minionka. Każdy z uczestników wrócił do domu z wypożyczoną książką.

Dziękujemy Pani Halinie Chmielewskiej za zaproszenie.
            Młodym czytelnikom życzymy zaś,  jak najwięcej wspaniałych wypraw do „Krainy Książek”.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• MIEDZYNARODOWY DZIEN JEZYKA POLSKIEGO przypada 21 lutego. Święto to ma przypomnieć, jak ważne jest abyśmy dbali o swój jezyk ojczysty i o jego przetrwanie. W naszej szkole pamiętamy, dbamy, szanujemy. Na korytarzach szkolnych zawisły gazetki z informacjami o historii naszego języka. Wzrok przykuwały również łamańce językowe umieszczone na ścianach korytarzy. Na lekcjach języka polskiego uczniowie poznawali historię języka polskiego. Podczas przerw uczniowie klasy 4 przebrani za postacie: Mikołaja Reja i Profesora Jana Miodka sprawdzali umiejętność uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły posługiwania się lamańcami językowymi. Dzień ten przypomniał nam , jak ważne jest dbanie o piękno naszego języka.

• BohaterOn – włącz historię!

• ,,Aby mierzyć drogę przyszłą,

trzeba wiedzieć, skąd się przyszło.”

C.K. Norwid

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterOn – włącz historię! Ma ona na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wiek. Znajomość wydarzeń, postaci Powstańców, którzy własnym życiem pokazali, jak należy postąpić w momentach próby, ma na celu wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, wrażliwości społecznej i postawy patriotycznej. Jest to nam potrzebne, zwłaszcza dziś, gdy przekonujemy się, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Uczniowie mieli okazję podziękować Powstańcom, za ich postawę podczas wojny, wysyłając do Nich kartki online.

• ,,Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie”- Vernon Howard

•     07 lutego gościliśmy w naszej szkole pracownika PPP w Lidzbarku.
            Pani pedagog Izabela Cybulska przeprowadziła:

- zajęcia usprawniające doskonalenie analizy słuchowej w klasie I

- zajęcia zawodoznawcze w klasie 8a i 8b – W poszukiwaniu pasji – praca również moją pasją.

Jest to kontynuacja naszej współpracy z poradnią, która ma na celu  rozwój naszych uczniów. Dziękujemy i zapraszamy ponownie.