• Ozdoby świąteczne

• ,,Makrama to technika dekoracyjnego zaplatania sznurków. Używa się w niej samych rąk, bez korzystania z takich narzędzi, jak szydełko, igły albo druty."

Właśnie dzisiaj, dzięki uprzejmości Pani bibliotekarki Haliny Chmielewskiej, uczniowie klasy 3 nauczyli się prostych splotów tą techniką. Pani Halina, pokazała, jak można zrobić choinkę ze sznurka oraz zawieszkę. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników zajęć wyszły przecudne prace świąteczne, które z pewnością ozdobią niejedną choinkę!

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

A oto fotorelacja

• Pokahontas i Yogilandia - wycieczka klas I-III.

• 14 grudnia br. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Działdowa w celu obejrzenia sztuki teatralnej. Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa przygotował dla młodych widzów przedstawienie pt. "Pokahontas". Dzieciom bardzo podobał się spektakl.

Po obejrzeniu sztuki udaliśmy się do sali zabaw Yogilandia, gdzie mile spędziliśmy czas na grach i zabawach integrujących grupę.

Mali podróżnicy - zmęczeni, ale szczęśliwi - wrócili do domów.

• Zwycięstwo dziewcząt w Maratonie Piłkarskim pamięci W. Wasieli.

• W środę 6 grudnia – Mikołajki - w hali OSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Maraton Piłkarski w halowej piłce nożnej dziewcząt pamięci Wacława Wasieli. W turnieju tym wystąpiło 6 zespołów. Rozegrano w sumie 15 meczy systemem każdy z każdym. I zespół odnotował wspaniały sukces wygrywając całe zawody. Dziewczyny w nagrodę otrzymały złote medale, puchar,dyplom za zajęcie I miejsca w Maratonie Piłkarskim Wacława Wasieli. II zespół uplasował się na V miejscu, otrzymał puchar, dyplom i pamiątkowe medale. Dodatkowo Weronika Cegiełka została uznana  przez organizatorów za najlepszą zawodniczkę turnieju otrzymując statuetkę i dyplom. Kolejną  atrakcją było przybycie Mikołaja wraz z Elfami, który obdarował wszystkich uczestników słodkościami. Cała ekipa SP Dłutowo dziękuje Panu Robertowi Wasieli, Panu Mirkowi Urbanowskiemu za zaproszenie i udział w turnieju poświęconemu pamięci Wacława Wasieli. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Skład SP I Dłutowo: Kinga Zdunek (br), Patrycja Piątkowska, Oliwia Margalska, Julia Cejman, Julia Gołosz, Amelia Miranowska, Weronika Cegiełka, Julia Redmer- opiekun Zbigniew Cegiełka.

Skład SP II Dłutowo: Amelia Gorczyca (br), Natalia Antkiewicz, Zuzia Górska, Emilia Górska, Lena Cegiełka, Weronika Pydynkowska, Martyna Mazurkiewicz (kpt) - opiekun Zbigniew Cegiełka.