• "W szkole w przedszkolu w domu z Bogiem"

• Kolejne zadanie za nami. Symbole adwentowe zachęcające do u udziału w Roratach. Przedszkolaki wykonały piękne lampiony i zapoznały się z innymi symbolami, które towarzyszą nam w okresie adwentu: roratka i wieniec adwentowy wykonane przez uczniów klasy 1. Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie.

• Pomóż ptakom przetrwać zimę - akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

• ,,Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta”.
            Immanuel Kant

W związku z zimową aurą za oknem wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu rozpoczęli akcję ,,Pomóż ptakom przetrwać zimę”. Uczniowie klasy 5 rozmieścili na terenie naszej szkoły karmniki dla ptaków. Liczymy na wszystkich ludzi dobrej woli, że razem z SKW pomogą naszym ,,braciom mniejszym” przetrwać najtrudniejsze zimowe miesiące. Zbieramy karmę dla ptaków i orzechy włoskie  dla naszej zaprzyjaźnionej wiewiórki, która przebywa z nami od czasu rozpoczęcia pandemii COVID - 19, ciesząc nas swoim widokiem. Z góry dziękujemy za okazane serce. Karmę prosimy przekazywać uczniom klasy 5, którzy będą dbać o to, by karmniki nigdy nie były puste.

• Mikołajkowa wyprawa

• 7 grudnia - w ramach prezentu mikołajkowego - uczniowie klas I-III odbyli wycieczkę do kina w Żurominie. Obejrzeliśmy film "Szybcy i śnieżni", który poruszał ważne kwestie przyjaźni i rywalizacji. Następnie udaliśmy się do "Wyspy Szkrabów", gdzie dzieci mogły hasać w gąszczu labiryntów, trampolin, kulek i zjeżdżalni.

Uczniowie dziękują rodzicom za miłą i udaną wycieczkę.

• Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

• W ubiegłym tygodniu w naszej szkole podjęliśmy działania dotyczące Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, przypadającego na 3 grudnia. Święto to zostało ustanowione przez ONZ w 1992 roku. Jego celem jest przybliżenie problemów osób z niepełnosprawnościami oraz pomoc poprzez włączenie ich w życie społeczne.

Czytając gazetkę w szkolnym korytarzu uczniowie mogli poszerzyć swoje informacje związane z tą tematyką. Natomiast podczas godzin wychowawczych powstały plakaty.

Pamiętajmy, aby traktować każdego człowieka z szacunkiem i poszanowaniem prywatności.

• Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt

• W poniedziałek 28 listopada na hali MOSiR w Lidzbarku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008-2009). W turnieju zagrały trzy zespoły: SP Dłutowo, SP 1 Lidzbark, SP 2 Lidzbark. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu SP Dłutowo zagrało z SP 1 Lidzbark. Mecz zakończony zwycięstwem naszej drużyny 2:1. W drugim pojedynku zagraliśmy z SP 2 Lidzbark i niestety ten mecz przegraliśmy 1:2. W trzecim starciu spotkały się 2 lidzbarskie drużyny. Lepszym zespołem okazało się SP 1 które pokonało SP 2  4:0. W turnieju tym doszło do ciekawej sytuacji. Wszystkie zespoły uzyskały po 1 wygranej i jednej porażce, o końcowym wyniku zadecydowała mała tabela ilości zdobytych i straconych bramek. Najlepszy bilans zanotowała drużyna SP 1 Lidzbark i to ona została zwyciężyła w całym turnieju. Nasza drużyna uplasowała się na II miejscu, a trzecie miejsce przypadło SP 2 Lidzbark.

Skład zespołu: Martyna Rynkowska, Roksana Kaczmarkowska, Oliwia Jabłońska, Michalina Duda, Julia Rychcik, Oliwia Anuszewska, Ola Podgórska, Justyna Piątkowska, Marta Dobrzyniecka - opiekun zespołu: Zbigniew Cegiełka.