• "W szkole w przedszkolu w domu z Bogiem"

          • Kolejne zadanie za nami. Symbole adwentowe zachęcające do u udziału w Roratach. Przedszkolaki wykonały piękne lampiony i zapoznały się z innymi symbolami, które towarzyszą nam w okresie adwentu: roratka i wieniec adwentowy wykonane przez uczniów klasy 1. Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie.

             

          • Pomóż ptakom przetrwać zimę - akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

          • ,,Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta”.
            Immanuel Kant

               W związku z zimową aurą za oknem wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu rozpoczęli akcję ,,Pomóż ptakom przetrwać zimę”. Uczniowie klasy 5 rozmieścili na terenie naszej szkoły karmniki dla ptaków. Liczymy na wszystkich ludzi dobrej woli, że razem z SKW pomogą naszym ,,braciom mniejszym” przetrwać najtrudniejsze zimowe miesiące. Zbieramy karmę dla ptaków i orzechy włoskie  dla naszej zaprzyjaźnionej wiewiórki, która przebywa z nami od czasu rozpoczęcia pandemii COVID - 19, ciesząc nas swoim widokiem. Z góry dziękujemy za okazane serce. Karmę prosimy przekazywać uczniom klasy 5, którzy będą dbać o to, by karmniki nigdy nie były puste.

          • Mikołajkowa wyprawa

          • 7 grudnia - w ramach prezentu mikołajkowego - uczniowie klas I-III odbyli wycieczkę do kina w Żurominie. Obejrzeliśmy film "Szybcy i śnieżni", który poruszał ważne kwestie przyjaźni i rywalizacji. Następnie udaliśmy się do "Wyspy Szkrabów", gdzie dzieci mogły hasać w gąszczu labiryntów, trampolin, kulek i zjeżdżalni.

            Uczniowie dziękują rodzicom za miłą i udaną wycieczkę.

          • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

          • W ubiegłym tygodniu w naszej szkole podjęliśmy działania dotyczące Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, przypadającego na 3 grudnia. Święto to zostało ustanowione przez ONZ w 1992 roku. Jego celem jest przybliżenie problemów osób z niepełnosprawnościami oraz pomoc poprzez włączenie ich w życie społeczne.

            Czytając gazetkę w szkolnym korytarzu uczniowie mogli poszerzyć swoje informacje związane z tą tematyką. Natomiast podczas godzin wychowawczych powstały plakaty.

            Pamiętajmy, aby traktować każdego człowieka z szacunkiem i poszanowaniem prywatności.

          • Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt

          • W poniedziałek 28 listopada na hali MOSiR w Lidzbarku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008-2009). W turnieju zagrały trzy zespoły: SP Dłutowo, SP 1 Lidzbark, SP 2 Lidzbark. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu SP Dłutowo zagrało z SP 1 Lidzbark. Mecz zakończony zwycięstwem naszej drużyny 2:1. W drugim pojedynku zagraliśmy z SP 2 Lidzbark i niestety ten mecz przegraliśmy 1:2. W trzecim starciu spotkały się 2 lidzbarskie drużyny. Lepszym zespołem okazało się SP 1 które pokonało SP 2  4:0. W turnieju tym doszło do ciekawej sytuacji. Wszystkie zespoły uzyskały po 1 wygranej i jednej porażce, o końcowym wyniku zadecydowała mała tabela ilości zdobytych i straconych bramek. Najlepszy bilans zanotowała drużyna SP 1 Lidzbark i to ona została zwyciężyła w całym turnieju. Nasza drużyna uplasowała się na II miejscu, a trzecie miejsce przypadło SP 2 Lidzbark.

                  Skład zespołu: Martyna Rynkowska, Roksana Kaczmarkowska, Oliwia Jabłońska, Michalina Duda, Julia Rychcik, Oliwia Anuszewska, Ola Podgórska, Justyna Piątkowska, Marta Dobrzyniecka - opiekun zespołu: Zbigniew Cegiełka.

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” słowa tej piosenki

            świetnie

            podsumowują dzisiejszy dzień czyli Światowy Dzień Pluszowego Misia.

            Kto z nas nie ma lub nie miał pluszowego misia? Pluszowy miś to przecież nie tylko dziecięca zabawka ale przede wszystkim przytulanka, powiernik dziecięcych sekretów, pocieszyciel i towarzysz.

            Miś, szczególnie ten mięciutki, pomaga przełamać lęki, działa uspakajająco, wspiera budowanie relacji i pobudza wyobraźnie.

            Z okazji tego święta w bibliotece szkolnej zorganizowano misiową wystawę. Zaangażowanie dzieci, w organizację ekspozycji, przerosło nasze oczekiwanie. Na wystawie znalazły się przytulanki wszelkich rozmiarów – duże, małe i całkiem maleńkie. Wielką radość i zachwyt wywołały przyniesione przez dzieci misie z lat dziecięcych rodziców a nawet dziadków. Na wystawie znalazły się pluszaki nawet 45 letnie.

            Tak przygotowaną wystawę chętnie z zaciekawieniem oglądały zarówno przedszkolaki, uczniowie klas I-III jak i ich starsi koledzy. Wspólnie wybraliśmy największego, najmniejszego i najstarszego misia. Młodzi czytelnicy, odwiedzający dziś bibliotekę otrzymali misiowe kolorowanki.

            Grupy najmłodszych przedszkolaków, misiowe wystawy przygotowały w swoich salach.

            Pozostając w tematyce dzisiejszego święta, zapraszamy we wtorek do świetlicy szkolnej o 12.45 na warsztaty „Miś ze skarpetki”, na których wykonamy własnoręcznie skarpetkowego misia.

          • Dyskoteka andrzejkowa

          • 24 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Samorząd Uczniowski zadbał o muzykę i wspólną zabawę z wróżbami. Wszyscy wspaniale się bawili.

          • XXVI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Religijnej FERA 2022

          • XXVI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Religijnej FERA 2022 za nami. Duży wysiłek, wiele pracy włożonej w przygotowania i ogromna konkurencja. 500 uczestników we wszystkich kategoriach konkursowych i wiekowych wzięło udział w tegorocznym przeglądzie.

            Nasi uczniowie prezentowali swoje prace w konkursie plastycznym, fotograficznym oraz wokalnym w kategorii soliści i chóry.

            Gratulujemy Julii Dembskiej za zajęcie II miejsca🥈 w konkursie fotograficznym w kat kl 7-8👏👏👏

            Oraz Chórowi za zdobycie III miejsca

             

          • Program edukacyjny - ,,Być jak Ignacy"

          • Być jak Ignacy - to program edukacyjny dla szkół podstawowych, którego Organizatorem jest Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowania pamięci o wybitnych polskich naukowcach i wynalazcach. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i polega na przeprowadzeniu zajęć w kole naukowym na podstawie scenariuszy. Zajecia odbywają się z wykorzystaniem gier dydaktycznych, zabaw ruchowych, doświadczeń i pracy z tekstem.

            Do programu przystąpiło szkolne koło naukowe "Protonki i elektroniki" złożone z 16 uczniów klasy IV. Za nami pierwsze zajęcia poświęcone cząstkom elementarnym i chemii w życiu człowieka. Na zajęciach uczniowie poznali takie pojęcia jak atom, pierwiastek, kwasy i zasady oraz poznali podstawowe informacje o Marii Skłodowskiej-Curie i Nagrodzie Nobla. Dzieci miały okazję poznać podstawowe szkło i sprzęt laboratoryjny, przeprowadzili swoje pierwsze doświadczenie - badanie odczynu roztworu i nieskomplikowany eksperyment chemiczny "Wulkan energii".

            Zajęcia są bardzo emocjonujące, kończą się efektem WOW i cieszą się dużą sympatią uczniów.

          • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          •  

            ,,Dzisiaj wielka jest rocznica – 11 listopada.

            Tym, co zmarli za Ojczyznę,

            hołd wieczności Polska składa.”

            10 listopada społeczność szkolna zebrała się na uroczystości z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie od udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła do hymnu”. Akcja ma na celu wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości o symbolicznej godzinie 11.11, która nawiązuje do daty 11 listopada 1918 roku. Dzień ten uwieńczył 123-letnie dążenia kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości.

            Następnie wysłuchaliśmy pieśni z okresu I wojny światowej, "Przybyli ułani", "Piechota" i "Pierwsza Brygada" w wykonaniu uczniów 4 i 5 klas.

          • I GMINNY KONKURS WOKALNY ,,KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY!”

          • ,, Bądźmy dumni z naszej Ojczyzny, bądźmy dumni,

            że jesteśmy Polakami!”

            Za nami I edycja gminnego konkursu, zorganizowanego przez naszą szkołę. Zaproszenie do udziału przyjęły: SP w Bryńsku i SP w Słupie. Konkurs ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych oraz obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i jest przeznaczony dla uczniów klas I – III. Jury w składzie: p. Małgorzata Waleszkowska, p. Irena Leszczewicz, p. Edyta Marszak i p. Maria Przybysz – Giżyńska wyłoniło zwycięzców:

            I miejsce Aneta Domagalska – klasa II SP w Słupie

            II miejsce Amelia Babska – klasa III SP w Bryńsku

            III miejsce Natalia Antkiewicz – klasa III SP w Starym Dłutowie

            Wyróżnienia:

            Łukasz Stawicki – klasa II SP w Starym Dłutowie

            Joanna Pingot – klasa II SP w Bryńsku

            Gabriela Mierzyńska – klasa III SP w Słupie

            Antonina Małkowska – klasa I SP w Starym Dłutowie

            Gratulujemy występów wszystkim uczestnikom, a naszym gościom dziękujemy za przybycie. Do zobaczenia za rok.

          • W domu w przedszkolu w szkole z Bogiem

          • 4 listopada przedszkolaki uczyły się modlitwy: Znak Krzyża, wspólnie ułożyli piękny Krzyż z klocków i pomodliliśmy się. Bardzo dziękuję dzieciom za wspólną zabawę z Panem Bogiem.

          • „W domu w przedszkolu w szkole z Bogiem”

          •              28 października z uczniami poznawaliśmy świętych. Każde dziecko miało za zadanie pokolorować i wyciąć swojego świętego. Takim sposobem wspólnie stworzyliśmy fotobudkę  ze świętymi. Zapoznaliśmy się z historią Uroczystości Wszystkich Świętych i poznaliśmy drogę do świętości swoich patronów.

          • Lekcja biblioteczna u pierwszoklasistów

          • Dzisiaj uczniowie klasy pierwszej gościli miłego przybysza – panią bibliotekarkę z biblioteki publicznej. Pani Halina Chmielewska przeczytała uczniom dwie jesienne bajki, których dzieci wysłuchały w skupieniu.
            Później maluchy wykonały jesienną wiewiórkę z orzeszkiem w łapkach.
            Dziękujemy Pani Chmielewskiej za miłą lekcję i propagowanie czytelnictwa wśród uczniów.

          • Tydzień Uczniowskiej Supermocy

          • W dniach 19- 25 października w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję Tydzień Uczniowskiej Supermocy. W tym czasie podejmowaliśmy różnorodne działania w klasach w celu poznania siebie oraz swoich mocnych stron.

            W środę została skonstruowana rakieta. W czwartek cała społeczność uczniowska tworzyła swoje gwiazdy mocy. To właśnie z tych elementów powstało „Niebo szkolnych gwiazd”. W korytarzu szkolnym mogliśmy przeanalizować gazetkę pt. „Moja droga do gwiazd”, która uświadomiła nam, iż motywacja i wiara we własne siły potrafi działać cuda. Zaczynając od: nigdy tego nie zrobię - nie potrafię – nie uda mi się – chcę spróbować – mogę to zrobić – uczę się – zrobię to – zrobiłam/zrobiłem to – docieramy do wymarzonego celu. W poniedziałek mali superbohaterowie rozwiesili w szkolnych korytarzach motywujące cytaty sławnych osób z Poczty Pozytywnej Supermocy. Ostatniego dnia akcji słuchaliśmy polskich piosenek z pozytywnym przesłaniem i toczyliśmy rozmowy wokół hasła „ Dzisiaj jest dobry dzień, aby …”.

            Oby każdy dzień, był dla wszystkich uczestników akcji tym dobrym dniem!
            Musimy w to wierzyć – Bo wiara to nasza SUPERMOC!

          • #SzkołaPamięta - WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

          •                                                                                                                    ,,Na tamten świat nikt się nie spóźnia,

                                                                                 a niektórzy są tam nawet przed czasem!”

                                                 Marian Karczmarczyk

             

                                                                

               Październik to miesiąc, kiedy członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z klasy VIII B udali się na lokalny cmentarz.  Tradycją naszej szkoły jest  opieka nad grobami osób, które brały udział w tworzeniu historii naszego kraju i regionu: powstańca styczniowego – Lucjana Edwarda Brochockiego, żołnierza WP - Edmunda Kwiatka oraz Pawła Nowakowskiego – żołnierza Armii Krajowej.                 W ten sposób chcemy pokazać naszej społeczności, jak ważna jest pamięć                  o tych, dzięki którym możemy dziś spokojnie żyć, pracować i spełniać swoje marzenia.

               Zadbaliśmy również o zapalenie zniczy, które wolontariusze z klasy VIII B zebrali w ramach ,,Akcji znicz”. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Dzięki Wam ,,umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci” (Wisława Szymborska).

          • Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców

          • W dniu 17 października na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Starym Dłutowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Działdowskiego w piłce nożnej 6 osobowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci rocznik 2010 i młodsi. W turnieju wystąpiły 4 drużyny: SP 2 Lidzbark, ZS Iłowo, ZS Narzym i gospodarze SP Dłutowo. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym 2 x 10 minut. Bezkonkurencyjni okazali się piłkarze z SP 2 Lidzbark, którzy wgrali wszystkie mecze i zajęli I miejsce w turnieju. Druga lokata przypadła ZS z Iłowa, trzeci był ZS z Narzymia, a czwarte SP Dłutowo. Puchary ,medale, dyplomy drużynom uczestniczącym w turnieju wręczyła  dyrektor szkoły Pani Małgorzata Waleszkowska. Dodatkowo zawodnicy uczestniczący w turnieju otrzymali słodki upominek, który ufundował właściciel sklepu w Dłutowie Pan Michał Szacherski. Drużynie z SP 2 Lidzbark serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na wyższym etapie rozgrywek organizowanych już przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie.

             

            Skład zespołu SP Dłutowo: Wiktor Giżyński, Krystian Kacprzak, Staś Bartkowski, Przemek Peć, Korneliusz Mendalka, Adam Wieczorek,  Dawid Cymerman, Artur Wilamowski, Mateusz Chmielewski, Kacper Dumeradzki - opiekun zespołu Zbigniew Cegiełka.

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Starym Dłutowie
        • +48 23 698 20 83 fax. (23) 698 20 83
        • Stare Dłutowo ul. Długa 61 Godziny pracy sekretariatu szkoły: poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 16:00 sekretarka: Monika Sieńska Poland
      • Logowanie